ליפובצקי "מלך הסויה" או: סַלַטָה דִיסְפָּנָטָה

אולי תאהבו גם...

תגובה אחת

 1. מאת מיכל שיש:

  אני ה"מיכלי" מהאמצע…
  תוספת קטנה לסיפורו של הסבא הענק שלנו:
  סבא היה איש העולם, והתרועע עם שועי עולם כשמטרתו המוצהרת הייתה: הבאת השלום לעולם! כי אם תיפתר בעיית הרעב, לא יילחמו עוד על שטחים…והסויה, קטנית המכילה גם חלבונים ועו' אמורה הייתה להביא, כך על פי אמונתו, את השובע לכולם, את הקץ למלחמות וכך גם את השלום!
  סבא היה משוכנע שבידיו הפתרון, והוא חירף את נפשו ויזם בביתנו, פגישות בין אישים חשובים ומפורסמים, שלא ידעו האחד על בואו של השני…(רק בנס לא גרם לתקרית דיפלומטית בזכות אמונתו התמימה),וכל זאת תחת הכותרת:"הסויה תביא את השלום לעולם!".
  סבא היה חלוץ במעשיו וברעיונותיו, והקדים בהרבה את זמנו. כי מי חשב אז על תוספת תפוח זהב דם לסלט? ומי חשב פעם על קליית הסויה על המחבת כפיצוח לקינוח….(את הניחוח הזה אני מריחה עד היום)…ומי חשב אז על פתרון לתינוקות רגישים לחלב- בתור חלב סויה! אנשים נהרו לביתו הקטן, כן ההוא מהסיפור שדקל הוושינגטוניה עדיין עומד בעקשנות, זקן וקצת כפוף, כסמל הנצחה לעבר המפואר והצנוע שידע המקום.
  מיכל שיש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>