קטגוריה: חיסכון והורשה

25.06.2017

'לוחות תמותה' – הם לוחות סטטיסטיים שמציגים את שכיחות התמותה בקרב אנשים בגילים מסוימים, כלומר, את ההסתברות שיישארו בחיים ואת ההסתברות שלא. ובמילים אחרות: לוחות תמותה מחשבים את הסטטיסטיקה של תוחלת החיים בכל קבוצת גיל. רק דבר אחד הם לא אומרים – למי זה יקרה.

pic-of-bldg-11-08-22-for-website 0

שוק הדיור בישראל

מומלץ לפשט ולבזר את תהליכי התכנון, האישור והפיקוח על הבנייה, וגם לאפשר מכירת בנייני דירות משותפים ברוב מיוחס מקרב הדיירים, כחלופה לתמ"א 38 ולתכניות פינוי-בינוי

pic-of-bldg-11-08-22-for-website 0

לגמור את החודש – אופן מימון רכישת הדירות באוכלוסייה החרדית

במגזר החרדי נפוצה התופעה של רכישת דירות להשקעה משום שמרבית ההורים החרדים נוהגים לרכוש דירות לילדיהם לקראת נישואיהם. גם התופעה של קניית דירות להשקעה נפוצה במגזר זה, וגם אברכים רבים מנסים להתפרנס באמצעות השקעה ספוקלטיבית בנדל"ן.

ביכנס 0

דירה, או שלא היה שידוך מעולם – הנדל"ניסטים החכמים ביותר בארץ הם החרדים "העניים"

פעם הכול היה אחרת. כשהורי חיפשו לי שידוך הם התעניינו בסבא של החתן: מאיזה ארץ הגיע, באיזה כולל למד, באיזה בית כנסת עלה לתורה. שם טוב היה שווה זהב, ובשביל חתן מבוקש הם הבטיחו הכול: שיקנו לנו דירה או ישלמו עבורנו שכר דירה לכל החיים.

SAMSUNG 0

פנסיות, עוני וקשישים בישראל

לאור רמות העוני הקיצוניות שהיו פוקדות את הקשישים ללא סיוע סוציאלי, לממשלות בכל רחבי העולם יש תפקיד פעיל וחשוב בהבטחת רמת חיים מינימלית לקשישים שפרשו מעבודה. ברובן המכריע של המדינות שנבדקו, מדיניות הרווחה והביטוח הלאומי מבטלת כמעט 90 אחוז מהעוני בקרב קשישים, אך יעילותו של מנגנון הרווחה בישראל פחותה בהרבה.